O mně

Dobrý den, vítám vás na svém eshopu. DSC_0065

Když vzniká nový výrobek, musí mít nějakou myšlenku, příběh, aby se zrodil. Rád bych se s vámi podělil o ten svůj. Skoro celý život jsem podnikal a to již od zlatých devadesátých let. Ať se tehdy začalo s čímkoliv, vše fungovalo. Moc rád na ta léta vzpomínám. Ve všem byl tak trochu chaos, nikdo nevěděl, jak co pořádně dělat a tak se ve všem musel učit a získávat zkušenosti. Už tenkrát jsem ale zjistil, že je vše potřeba dělat poctivě a s přesvědčením.

Začal jsem provozovat restauraci. Hlavní myšlenka byla v tom, že je třeba nabízet kvalitní jídlo, které se vyrábí z kvalitních surovin. Vždy jsem upřednostňoval domácí suroviny a moc jsem neposlouchal názory typu – vždyť je to drahé, ve skladech to je levnější – a šel jsem si svoji cestou. Chvíli to trvalo ale zákazníci si to mezi sebou řekli a každý přivedl na oběd svého kamaráda, či celou rodinu. Prostě se to vyplatilo. Měli jsme hospodu stále plnou a nebylo strávníka, který by si stěžoval. 

Po letech jsem podnik prodal a nechal se zaměstnat. Po nějaké době mi došlo, že to není cesta pro mě a chci být zase odpovědný za to, co dělám a jak to dělám. Již několik let jsem se začal trochu jinak stravovat, řekněme zdravěji než je běžné. Do mého jídelníčku patřilo i ořechové máslo. A v tom přišel ten nápad. 

Je jasné, že najdete hodně výrobců těchto krémů a každý výrobek chutná úplně jinak. I když to je stále ze stejných ořechů. Začal jsem se o to trochu více zajímat a cestou pokus – omyl jsem se dopracoval k dnešní podobě. Vždy jsem dával přednost čistému produktu bez jakýchkoliv přísad a příchutí. A to představuji i dnes. 
 

Ale i kdybych tady psal o mých výrobcích cokoliv, tak stejně musíte ochutnat. Prostě chuť se nedá popsat. Úplně stejně jako – napiš mi, jak voní růže. Také si musíte přivonět. 

 

Přeji vám dobrou chuť a držte se svých zásad – vyplatí se to.

Váš Radek.

Zpět do obchodu